Skrydis oro balionu – kaip jam pasiruošti?

Published by Oreiviai on

Skrydis oro balionu - pasiruošimas

Skrydis oro balionu - pasiruošimasVasara. Puikus oras, vyksta skrydis oro balionu – akimirka, kurią norėsis patirti tikrai ne kartą ir ne du. Tačiau kaip tam pasiruošti, skrendant pirmą kartą, kad būtų ne tik malonu, bet ir nekiltų nesklandumų? Pirmiausia reikėtų priminti, kad skrydis – užima laiko, tam reikėtų paskirti bent 3 valandas. Nes oro baliono pakėlimas trunka apie valandą, tada pats skrydis užima beveik tiek pat, o galiausiai, nusileidus, laukia krikštynos (pirmą kartą skridusiems). Tad galima net ir nepastebi, kaip  nebelieka keleto valandų.

Skrydžio apranga

Visgi nereiktų pamiršti ir vieno iš svarbiausių aspektų – aprangos. Žinoma, kad ypatingomis progomis norisi būti pasipuošusiais, tačiau oro balionas yra keliamas ant vejos. O ant jos stovėti ir vaikščioti su aukštakulniais ar basutėmis būtų tikrai nepatogu. Kaip ir su papuošalais, kurie gali netyčia pasimesti. Štai kodėl apranga turėtų būti patogi ir laisva, sportinio stiliaus, o batai – patogūs ir uždari, tiek moterims, tiek vyrams. Tai suteikia ne tik patogumo, bet ir saugumo. Mat nusileidimo metu oro baliono krepšį gali trinktelėti į žemę ar net patempti ja, jei vėjas būna stiprus. Nors skrydžiams yra pasirenkamas gražus ir ramus oras, bet geriau – būti pasiruošusiems. Tada tinkamas apsirengimas gali sumažinti galimų trumų kiekį.

Jau pakilus į orą ir stovint krepšyje bei grožintis atsivėrusiu kraštovaizdžiu vertėtų turėti kepurę. Nes degiklių skleidžiama liepsna kaitina ne tik kupole esantį orą, bet ir ant galvos esančius plaukus. Kas gali būti tikrai nemalonu. Nemalonu ir tada, kai odą „glosto“ vėsus vėjas, o net ir karštą vasaros vakarą būna vėsu, pakilus aukštai. Kur oro temperatūra – žemesnė nei stovint ant žemės, tad viršutiniai rūbai puikiai praverčia. Stovint šiltai ir patogiai krepšyje jau galima įmažinti gražius vaizdus, esančius aplinkui. Todėl vertėtų nepamiršti pasiimti fotoaparatą ar vaizdo kamerą ar išmanųjį telefoną. Taigi, atlikus visus išsakytus pasiruošimo darbus – skrydis oro balionu taps – neužmirštamas ir išliks ilgai mintyje.