Oro balionai – jų įdomi istorija

Published by Oreiviai on

Oro balionai istorija

Šiomis dienomis oro balionai džiugina daugelį, stebint iš šalies ar stovint krepšyje, tačiau ar kada pagalvojote apie šių gigantų istoriją? Oro balionų istorija prasidėjo 1783 metų rugsėjo 19 dieną, kai pakilo pirmasis oro balionas, kurio pirmaisiais keleiviais tapo avis, antis ir gaidys. Balionas išbuvo ore 15 minučių, kol galiausiai nusileido žemyn.

Pirmieji žmonės į orą pakilo po dviejų mėnesių – 1783 metų lapkričio 21 dieną, kai du broliai prancūzai Džiozefas ir Etienis Montgolfjeriai pradėjo oro balionų istoriją. Paryžiaus gyventojai liko tikrai nustebinti, pamatę iš miesto centro pakilusį oro balioną. Pirmasis žmonių skrydis oro balionu truko 20 minučių.

Tik po dviejų metų, 1785 metais, prancūzų pilotas Džonas Pieras Blankhardas ir antrasis pilotas iš Amerikos Džonas Džefris atliko pirmąjį ilgą skrydį balionu per Lamanšo sąsiaurį. Dar vienas didelis istorinis įvykis nutiko 1793 metų sausio 7 dieną, kai jau minėtas Džonas Pieras Blankhardas paiko Jungtinėse Amerikos Valstijose. Šį nuostabų įvykį stebėjo ir pats Džordžas Vašingtonas.

Po daugiau nei 100 metų, 1932 metų rugpjūčio mėnesį buvo pasiektas pirmasis aukščio rekordas. Tą pavyko atlikti šveicarui Augustui Pikardui, pakilusiam į aukštesnį nei 16 kilometrų aukštį. Per sekančius kelis metus šis rekordas buvo pagerintas kitų pilotų, bandančių pakilti vis aukščiau.

Kiti pirmieji kartai:

  • 1978 metais oro balionas, pavadintas “the Double Eagle II” praskrido Atlanto vandenyną. Skrydis truko net 137 valandas;
  • 1981 metais balionas, pavadinimu “The Double Eagle V” perskrido Ramųjį vandenyną. Šis skrydis truko 84 valandas;
  • 1999 oro balionas apskido pasaulį, pilotuojamas Bertrano Pikardo ir Brajano Džonso.

Tiesiog nepaprasta, kad oro balionai – turintys tokią seną bei nepaprastą istoriją, dabar yra tapę bene kasdieniais reiškiniais, ypač vasaros metu. Kuomet tinkamų oro sąlygų metu dangus pasidengia, ne vienu, spalvotu oro balionu. Įsimintina akimirka ne tik skrendantiems, bet ir stovintiems ant žemės.