Oro balionai – jų įdomi istorija

Šiomis dienomis oro balionai džiugina daugelį, stebint iššalies ar stovint krepšyje, tačiau ar kada pagalvojote apie šių gigantųistoriją? Oro balionų istorija prasidėjo 1783 metų rugsėjo 19 dieną, kai pakilopirmasis oro balionas, kurio pirmaisiais keleiviais tapo avis, antis ir gaidys.Balionas išbuvo ore 15 minučių, kol galiausiai nusileido žemyn.

Pirmieji žmonės į orą pakilo po dviejų mėnesių – 1783 metų lapkričio 21 dieną, kai du broliai prancūzai Džiozefas ir Etienis Montgolfjeriai pradėjo oro balionų istoriją. Paryžiaus gyventojai liko tikrai nustebinti, pamatę iš miesto centro pakilusį oro balioną. Pirmasis žmonių skrydis oro balionu truko 20 minučių.

Tik po dviejųmetų, 1785 metais, prancūzų pilotas Džonas Pieras Blankhardas ir antrasispilotas iš Amerikos Džonas Džefris atliko pirmąjį ilgą skrydį balionu perLamanšo sąsiaurį. Dar vienas didelis istorinis įvykis nutiko 1793 metų sausio 7dieną, kai jau minėtas Džonas Pieras Blankhardas paiko Jungtinėse AmerikosValstijose. Šį nuostabų įvykį stebėjo ir pats Džordžas Vašingtonas.

Po daugiau nei100 metų, 1932 metų rugpjūčio mėnesį buvo pasiektas pirmasis aukščio rekordas.Tą pavyko atlikti šveicarui Augustui Pikardui, pakilusiam į aukštesnį nei 16kilometrų aukštį. Per sekančius kelis metus šis rekordas buvo pagerintas kitųpilotų, bandančių pakilti vis aukščiau.

Kiti pirmieji kartai:

  • 1978 metais oro balionas, pavadintas “the Double Eagle II” praskrido Atlanto vandenyną. Skrydis truko net 137 valandas;
  • 1981 metais balionas, pavadinimu “The Double Eagle V” perskrido Ramųjį vandenyną. Šis skrydis truko 84 valandas;
  • 1999 oro balionas apskido pasaulį, pilotuojamas Bertrano Pikardo ir Brajano Džonso.

Tiesiog nepaprasta,kad oro balionai – turintys tokią seną bei nepaprastą istoriją, dabar yra tapębene kasdieniais reiškiniais, ypač vasaros metu. Kuomet tinkamų oro sąlygų metudangus pasidengia, ne vienu, spalvotu oro balionu. Įsimintina akimirka ne tikskrendantiems, bet ir stovintiems ant žemės.